www.sslazio.pl

Sarri: Uporządkowana pierwsza połowa

Maurizio Sarri po meczu z Sampdorią przyznał, że pierwsza połowa w wykonaniu Lazio była zdecydowanie bardziej uporządkowana niż druga część gry.

- Po czerwonej kartce Sergeja mieliśmy trochę trudności w końcówce. Pierwsze dwadzieścia minut pierwszej połowy zagraliśmy z dużą pewnością siebie. Oczywiście pod względem fizycznym trzeba pamiętać, że Sampdoria miała więcej czasu na regenerację niż my.

- Przy czerwonej kartce dla Sergeja, sędzia stracił cierpliwość. Nie było tam faulu, a Sergej powiedział sędziemu prawdę, że wcześniej nie widział ewidentnego faulu na nim. Z całą tą sytuacją można było postąpić inaczej.

- W obronie byliśmy dzisiaj bardziej uporządkowani i to nam ułatwiło sytuację. Dzisiejszy wieczór był łatwiejszy niż ten czwartkowy. Ale nawet z Udinese pojawiło się kilka pozytywnych pomysłów.

- Bardzo mało aktualnie trenujemy. Możemy wykonać całą prace mniej więcej raz w miesiącu, wobec czego dużo pracujemy nad filmami wideo i analizujemy je. Ciągle jesteśmy w zmiennej fazie, w której raz gramy tak jak dzisiaj, a raz mamy ogromne problemy defensywne.

- Immobile poczuł ból w kolanie i postanowił zejść w połowie. To była słuszna decyzja. Nie wiemy jeszcze, czy to tylko stłuczenie, czy coś większego. Asymilacja gry wciąż rośnie i maleje. Gramy często w sposób szarpany, a wynika to moim zdaniem z tego, że przez nadmiar meczów nie trenujemy w sposób ciągły.

Dodał: kubamessi / 2021.12.05; 21:01
Źródło: własne