www.sslazio.pl

Candreva: Wspaniałe lata w Lazio

Antonio Candreva zmierzy się jutro razem z Sampdorią w spotkaniu 16 kolejki Serie A z Lazio. Skrzydłowy genueńczyków został z tej okazji przepytany przez dziennikarzy Radiosei.

- Spędziłem w Rzymie cudowne 4.5 roku. Nie ukrywam tego, że Lazio dało mi dużo, a ja zawsze starałem się oddawać jeszcze więcej. Dalej są w moim sercu. Teraz klub jest w fazie transformacji, a to wymaga czasu, szczególnie, że dopiero grudzień. Jest tam wielu młodych graczy, którzy nigdy w ten sposób nie grali, jest też wielu graczy, którzy ostatnie pięć lat grali innym ustawieniem pod Inzaghim. Wiadomo, że kibice nie lubią czekać. W końcu jednak liczy się cierpliwość, trzeba po cichu pracować, by ukształtować tożsamość zespołu, a do tego bardziej potrzebne są treningi niż spotkania. Jeżeli więcej grasz niż trenujesz, to nie masz czasu nauczyć się gry i korygować błędów.

- Ciro jak zawsze będzie jutro zagrożeniem numer jeden, ale w Lazio są też inni silni gracze. Cała ta dyskusja wokół Ciro jest szalona. Brak mi słów. Ludzie nie doceniają jego pracy. Jak dla mnie nie do pomyślenia jest krytykowanie zawodnika z 30 bramkami w sezonie.

- Co zrobię jak zobaczę jutro Felipe Andersona? Powiem mu, że witam z powrotem. Dokonał słusznego wyboru z powrotem do Włoch, a szczególnie do Lazio. Jest mądrym, pozytywnym i wrażliwym gościem. Moim zdaniem powinien jednak bardziej w siebie uwierzyć, mając takie możliwości. Musi przede wszystkim znaleźć większą ciągłość, brakuje mu tego, by zrobić skok jakościowy.

- Edy Reja? Uwielbiałem go od samego początku. Uwierzył we mnie już na samym początku pomimo dosyć dużych komplikacji zaraz po transferze. Byłem młody, miałem 24 lata, Reja dał mi spokój ducha i zdjął presję. To on usadowił mnie na prawym skrzydle i wtedy tak naprawdę zaczęła się moja prawdziwa kariera.

Dodał: kubamessi / 2021.12.04; 12:38
Źródło: Radiosei