www.sslazio.pl

Sarri: Trzeba mieć jasne pomysły

Maurizio Sarri wziął udział w konferencji prasowej przed czwartkowym spotkaniem z Udinese. Nie obyło się bez pytań o niedzielną klęskę na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu.

- Gotti? To bardzo inteligentny facet. W Chelsea bardzo często słuchałem jego podpowiedzi, bo miał naprawdę interesujące obserwacje. To będzie ciężki mecz. Udinese zawsze traci mało bramek, nawet grając na wyjazdach. Są bardzo fizycznym zespołem. 

- Zawsze chce wygrywać spotkania. Jednakże, trudności są obecnie widoczne gołym okiem. W trzech spotkaniach po przerwie na kadrę zdobyliśmy tylko trzy punkty. Bardzo mało punktujemy po naszych meczach w Lidze Europy. Jeżeli natomiast weźmiemy pod uwagę normalne spotkania, w oderwaniu od kadry i LE, punktujemy bardzo dobrze. To nie jest łatwy problem do rozwiązania we współczesnej piłce nożnej, ponieważ w przeciwieństwie do przeszłości, gra się praktycznie co trzy dni. Nasze problemy nie są taktyczne, one wynikają ze sfery mentalnej. W niedzielę wiedzieliśmy, że to przegramy już podczas rozgrzewki. To było widoczne gołym okiem i dało mi mnóstwo frustracji.

- Na początku zawsze trzeba mieć jasne pomysły. Liverpool nie od razu zaczął wygrywać z Kloppem na ławce. W pierwszym sezonie skończyli na 11 miejscu w tabeli, w drugim na 8. Potrzebujemy szerszej perspektywy. Żeby nie było niedomówień, nie jestem Kloppem, ale powtarzam, że problem nie leży w taktyce. Zespół na boisku zbyt często jest pasywny i gdy wychodzisz z takim nastawieniem, taktyka nie ma znaczenia. Musimy lepiej zarządzać energią po wyczerpujących okresach.

- Transfery? Nigdy nie rozmawiałem z klubem o konkretnych nazwiskach. Wspomniałem tylko o potrzebach. Moim zdaniem, trzeba usiąść i zaplanować dwa-trzy wzmocnienia. Nie wystarczy wejść w mercato i czekać na okazje.

Dodał: kubamessi / 2021.12.01; 17:42
Źródło: własne