www.sslazio.pl

Sarri: Niełatwo zastąpić Immobile

Maurizio Sarri po przegranym spotkaniu z Juventusem przyznał, że nie jest łatwym zadaniem zastąpienie Ciro Immobile.

- Pozostawaliśmy w grze aż do ostatnich dziesięciu minut spotkania, bo wtedy zaczęliśmy pozostawiać wolne przestrzenie próbując wyrównać. Momentami graliśmy dobrze, nawet bardzo dobrze, byliśmy jednak zbyt pasywni pod bramką przeciwnika. Niestety, Danilo szybko doznał kontuzji i zmienili system gry na 4-5-1 ze wszystkimi poza linią piłki, więc po tym jak objęli prowadzenie, przebicie się przez ich defensywę było bardzo trudne.

- Rozczarowujące było, że nie udało nam się stworzyć większej ilości sytuacji podbramkowych biorąc pod uwagę ile byliśmy w stanie razy przedostawać się pod pole karne rywali.

- Nie jest łatwe znaleźć zastępstwo dla zawodnika, który zdobywa w sezonie 35-40 bramek. Niemożliwe jest znalezienie kogoś kto zastąpi go jeden do jednego. 

- Z reguły tworzymy sobie przewagę przez grę na skrzydłach, jednak nie można się na tym opierać w każdym spotkaniu. Graliśmy jak zespół, chociaż nie podobało mi się ostatnich 15 minut. Wciąż mieliśmy czas i nie powinniśmy aż tak rozciągać się po całym boisku.

Dodał: kubamessi / 2021.11.20; 21:02
Źródło: własne