www.sslazio.pl

Kiyine wróci do Lazio

Wobec remisu Salernitany z Empoli. Venezia oficjalnie została wczoraj pierwszym spadkowiczem, co oznacza, że nie zostanie aktywowana opcja obowiązkowego wykupu Sofiana Kiyine`a.

Marokańczyk trafił do beniaminka na zasadzie wypożyczenia płatnego 400 tysięcy euro z obowiązkiem wykupu za 2.8 mln euro, w przypadku utrzymania w Serie A. Wobec tego, że do tego nie dojdzie, 23-latek powróci do Rzymu, jednak raczej nie na długo. Sporo klubów z Serie A i Serie B zgłasza swoje zainteresowanie jego osobą, a samo Lazio jest nastawione na jego sprzedaż.

Klub może zarobić także na kilku innych wypożyczonych zawodnikach. Denis Vavro rozgrywa bardzo dobry sezon w FC Kopenhaga, które chce go wykupić za około 5 mln euro. W Hiszpanii z bardzo dobrej strony pokazuje się Gonzalo Escalante, który w 16 spotkaniach na poziomie La Liga zdobył 5 bramek i jest kluczową postacią Deportivo Alaves, której jednaj najprawdopodobniej spadnie z ligi. Nawet jeżeli tak by się stało, to w Alaves myślą o definitywnym pozyskaniu pomocnika. Chętnych nie zabraknie zapewne także na Vedata Muriqiego, który z dobrej strony pokazuje się w Hiszpanii i nawet jeżeli RCD Mallorca ostatecznie nie zdecyduje się na wyłożenie około 10 milionów euro na transfer definitywny, to jego dobra postawa nie umknie uwadze innych zespołów.

Dodał: kubamessi / 2022.05.15; 12:12
Źródło: własne