www.sslazio.pl

Sarri: Nie myślimy o Napoli

Maurizio Sarri wziął udział w konferencji prasowej przed czwartkowym spotkanie Ligi Europy z Lokomotivem Moskwa.

- Lokomotiv po zmianie trenera stał się trochę innym zespołem. Spodziewam się wymagającego spotkania i wszystko wskazuje na to, że takie właśnie będzie. Aby jednak grać dalej w Europie, musimy wygrać ten mecz, oni ciągle mają małe szanse na awans, więc chociażby z tego powodu spotkanie będzie trudne. Na pewno będzie to bardzo otwarty pojedynek, trudniejszy niż nasze pierwsze starcie.

- Na ten moment skupiamy się tylko na tym, myślimy o jednym spotkaniu i dopiero po nim będziemy wybiegać w przyszłość. Jeżeli skupiałbym się na tym, że po 72 godzinach od tego meczu będziemy grać z Napoli, być może podejmowałbym inne wybory. Dlatego myślimy tylko o jutrzejszym spotkaniu, a po nim będziemy myśleć o tym niedzielnym. Nie możemy wybiegać za bardzo do przodu.

- Najważniejsze na ten moment, że niektórzy zawodnicy powoli wracają do zdrowia. Immobile radzi sobie dobrze, brał udział w ostatnim treningu i czuje się dobrze, jednak odczuwa jeszcze różnicę pomiędzy lewą a prawą łydką. Musimy jednak pamiętać, że bardzo mało trenował z zespołem podczas dwóch ostatnich tygodni.

- Nigdy nie odpowiem na konferencji na pytanie kto będzie grał w pierwszym składzie. Uważam, że byłoby to niesprawiedliwe względem zawodników, aby tak się dowiadywali. 

- Lucas Leiva radzi sobie coraz lepiej. Miał trochę problemów by dotrzeć do optymalnej formy, ale porównując jego dyspozycję z tą sprzed 2 czy 3 tygodni, wygląda lepiej i silniej. 

Dodał: kubamessi / 2021.11.24; 17:14
Źródło: własne