www.sslazio.pl

Sarri: Pedro w ataku jest opcją

Maurizio Sarri zmierzy się jutro ze swoim byłym zespołem, z którym nie tak dawno zdobył scudetto. Pytania o Juventus zdominowały dzisiejszą konferencję trenera Lazio przed sobotnim pojedynkiem.

- Nigdy nie mówiłem tego publicznie, że tamtego Juventusu nie dało się trenować, to coś co wymyślili sobie dziennikarze. Wygrałem tam scudetto i sporo to dla mnie znaczyło po 20 latach wyrzeczeń. Przybyłem do Turynu w szczególnym momencie. Wygrali osiem razy z rzędu mistrzostwo i pewne było, że będą chcieli podtrzymać tę passę i wygrać ponownie. To był jednak ciężki sezon przerywany przez lockdown. 

- Kontuzja Immobile jest wyleczona. Pozostało małe zasinienie, które sprawia trochę kłopotów. Jutro rano przejdzie dodatkowe badania, a decyzję podejmiemy razem ze sztabem medycznym. 

- Próbujemy różnych rozwiązań w ataku, musimy być gotowi na grę z naszym podstawowym napastnikiem, jak i z fałszywą dziewiątką. Pedro grał już na tej pozycji, zapewne takie rozwiązanie zmusiłoby nas do nieco innej gry.

- Z prezydentem Lotito rozmawiam praktycznie każdego dnia. Nasza relacja jest bardzo bezpośrednia, są podstawy do zbudowania czegoś większego. 

Dodał: kubamessi / 2021.11.19; 17:45
Źródło: własne