www.sslazio.pl

Brak zainteresowania Kim Min Jae

Jeszcze wczoraj wydawało się, że to Kim Min Jae zostanie nowym obrońcą Lazio, jednak rzymianie najprawdopodobniej skierują swój wzrok w inną stronę.

Wszystko przez ograniczenia wynikające z przepisów UEFA. Lazio może mieć w składzie maksymalnie pięciu graczy spoza UE, a na ten moment właśnie tylu ich ma w postaci Strakoshy, Marusicia, Wallace`a, Bastosa i Minali. Aby zwolnić jedno miejsce, trzeba się pozbyć zawodnika definitywnie, a nie tylko wypożyczyć, dlatego przeniesienie Minali do Chin nic nie dało. Przepisy pozwalają jednak dodać dwóch innych graczy spoza UE, jeżeli jeden z nich zagrał co najmniej 5 spotkań w kadrze narodowej, lub co najmniej 2 w ciągu ostatniego roku (to miejsce zajmuje Vedat Muriqi), a drugi już bez ograniczeń dotyczących gry w kadrze, w celu zastąpienia innego zawodnika odchodzącego z kadry. Lazio pracuje nad odejście Bastosa i Wallace`a i dopiero wtedy mogłoby sprowadzić kolejnego gracza spoza UE. Dlatego kandydatura Kim Min Jae na ten moment jest mało prawdopodobna.

Igli Tare najprawdopodobniej sprowadzi kogoś poniżej 22 roku życia, również dlatego, że takich zawodników nie trzeba rejestrować i nie zabierają wymaganych przepisami miejsc. Odrzucono już kandydaturę Sebastiana Bornauwa, ponieważ Koln nie chce go sprzedać. Tare ma już podobno zidentyfikowane nazwisko, ale przecieków nie ma. Włoska prasa jedynie domyśla się, że może chodzić o 20-letniego Dario Maresicia ze Stade de Reims albo o 22-letniego obrońcę Genku Jhona Lucumiego. 

Transfer nowego obrońcy i tak najprawdopodobniej będzie musiał poczekać do momentu sprzedaży Bastosa. Rozmowy w sprawie sprzedaży Angolczyka trwają i toczą się jednocześnie z Besiktasem i Basaksehisporem. Dzisiaj badania medyczne przed transferem do Lazio przechodzi Mohamed Fares, a co ciekawe, miejsca w kadrze na kolejny sezon może nie utrzymać Jony. Inzaghi preferuje by do czasu powrotu Lulicia, zmiennikiem Faresa był Lukaku, który wrócił w tym roku z wakacji odchudzony (8 kilogramów mniej), a potem bardzo dobrze przepracował obóz w Auronzo. Do Salernitany może również powrócić Sofian Kiyine, który mógłby liczyć na bardzo male minuty w nowym sezonie, a nowego klubu być może będzie musiał sobie szukać również Djavan Anderson.

Tak wygląda sytuacja z rejestracją graczy do Serie A na ten moment:

4 graczy wychowanków - Strakosha, Armini, Cataldi, Adamonis

4 graczy włoskiego pochodzenia - Acerbi, Immobile, Parolo, Lazzari

17 graczy powyżej 22 roku życia - w tym Escalante, Akpa Akpro, Fares, Muriqi i Caicedo

Gracze poniżej 22 roku życia - Raul Moro, Adekanye, Falbo, Andre Anderson 

Dodał: kubamessi / 2020.09.16; 10:11
Źródło: Lalaziosiamonoi