www.sslazio.pl

Tare: Miałem ofertę z Milanu

Dyrektor sportowy Lazio Igli Tare udzielił wywiadu ze Sky Sports, w którym poruszył wiele aktualnych tematów.

- W tamtym roku miałem ofertę z Milanu o czym wszyscy w gruncie rzeczy wiedzą. W dzieciństwie byłem fanem Milanu uwielbiającym zespół z Marco van Basten, Rudem Guulitem i Franckiem Rijkaardem. Jednakże, gdy nadszedł moment podjęcia decyzji, Lazio to Lazio, ma fundamentalne miejsce w moim sercu. Nasze relacje wybiegają daleko poza pracę. 

- Giroud? Nie ukrywałem tej sprawy w styczniu i nie ukrywam jej teraz. Mieliśmy szansę na jego transfer i próbowaliśmy tego dokonać do samego końca okienka, ponieważ to wciąż bardzo dobry napastnik, mimo 33 lat. Byłby dla nas wspaniałym wzmocnieniem. Spotkałem się z nim, to wielki profesjonalista, jednakże jego priorytetem było pozostanie w Londynie, bo mieszka tam z rodziną już od wielu lat. Wiedziałem, że będziemy mieli szansę na jego sprowadzenie latem, ale szanse, że przedłuży umowę z Chelsea były jeszcze większe (ostatecznie zrobił to kilka dni temu - przyp. redakcji).

- Lazio nie ma potrzeby sprzedawać. Uważam, że rynki transferowe po pandemii mocno się zmienią, więc musimy być kreatywni. Związek Milinkovicia-Savicia z Lazio i samym miastem nigdy nie zginie. Z drugiej strony, jeżeli pojawi się oferta, która zadowoli nas i jego, zostanie wzięta pod rozwagę. Jeżeli nie, to będziemy szczęśliwy jeśli z nami pozostanie. Czy jego wycena to 100 milionów? Nie jestem najlepszy w rozmowach o kwotach. Pewne jest to, że jest zawodnikiem klasy światowej. 

- Niedługo ogłosimy przybycie naszego nowego nabytku, pomocnika Gonzalo Escalante, który moim zdaniem przyniesie do zespołu odpowiednie doświadczenie i charakter, jakiego potrzebujemy. Letnie ruchy będziemy rozważać razem z trenerem. W naszym przypadku dyskusja teraz o wzmocnieniach jest ryzykowna, ponieważ możemy zakończyć ten sezon bardzo wysoko i potrzebujemy maksymalnej koncentracji. 

Dodał: kubamessi / 2020.06.02; 20:21
Źródło: własne