www.sslazio.pl

Lotito: Jesteśmy teraz świetnym Lazio

Claudio Lotito dzień po swoich 63 urodzinach wypowiedział na łamach Lazio Style Chanel.

- Spędziłem wiele ostatnich dni na śledzeniu pracy naszego centrum sportowego. Chcemy potwierdzić dumę z przynależności do tego klubu, udało nam się zmienić mentalność graczy, którzy wiedzą, że są teraz częścią bardzo ważnego klubu. Wybierają nas, ponieważ wiedzą, że trafiają do jednego z najważniejszych zespołów z najnowocześniejszymi obiektami. W wielu rozmowach z ekspertami, widziałem zmianę ich postrzegania Lazio.

- Dzisiaj jesteśmy wielkim Lazio, a nie laziettą. Teraz jesteśmy niezależni, działamy w całkowitej autonomii. Jesteśmy rozpoznawalni również dzięki wsparciu naszych kibiców, którzy są integralną częścią klubu, bijącym sercem naszej drużyny. Bez nich to wszystko byłoby niemożliwe. Są w klubie takie postacie jak Manzini, którzy są w Lazio od wielu lat i często słyszę od nich podziękowania. Zarządzam klubem tak jakby był to mój kolejny syn. Chciałbym żeby każdy był dumny z przynależności do klubu. 

- Przebudowaliśmy wszystkie ściany otaczające Formello nadając im tożsamość. Zostanie na niej umieszczona duża podświetlana tarcza z klubowym logiem. Na lewej i prawej bramie zostaną umieszczone ogromne skrzydła.

- Chcę, aby gracze rozumieli, że są częścią wyjątkowego klubu. Walczymy o to, żeby zawsze być na pierwszym miejscu, reorganizując cały system Biancocelestich. Stworzyliśmy trzy futurystyczne siłownie, po jednej dla pierwszej drużyny, Primavery i zespołów młodzieżowych. Posiadamy trzy centra fizjoterapii, 19 szatni na najwyższym poziomie. Niewiele klubów Serie A może się pochwalić czymś takim. Niedługo stworzymy nowe centrum telewizyjne. Dysponujemy również pierwszorzędnym centrum medycznym, aby robić co w naszej mocy również w kwestii bezpieczeństwa. Przywróciliśmy widoczność historii i trofeów, które zdobywaliśmy. 

- Dzisiaj klub żegluje w spokojny i zorganizowany sposób, wiedząc co musi robić. Chcemy jak najlepiej dla wszystkich naszych członków.

Dodał: kubamessi / 2020.05.11; 13:04
Źródło: własne