www.sslazio.pl

Inzaghi: Zasłużona wygrana

Simone Inzaghi był zadowolony z postawy swojej drużyny w meczu z Milanem.

- Wygraliśmy ważne spotkanie. Myślę, że zasłużenie. Milan ma za sobą dobre spotkanie, ale my również włożyliśmy dużo wysiłku w ten mecz. W ostatnich tygodniach mieliśmy kilka problemów z urazami, ale pozostawałem spokojny, bowiem zespół jest skoncentrowany i wierzy w naszą wizję futbolu. Brakowało nam często szczęścia, ale wiedziałem, że rezultaty nadejdą, jeżeli będziemy kontynuować grę w ten sposób.

- Myślę, że to za wcześnie, by po 11 kolejkach rozmawiać o tabeli, ale zyskujemy powoli powtarzalność w naszych wynikach i występach. Musimy ciągle pracować nad pewnymi problemami jakie mamy w obronie. Bramka na wyrównanie była dzisiaj trochę pechowa, jako że odbiła się od Bastosa i wpadła do siatki. Mimo wszystko, musimy pracować, by w takich właśnie sytuacjach być bardziej zapobiegawczym.

- Bardzo ważne było dla nas, by kontynuować dobre wyniki po dwóch wygranych z rzędu. Zwycięstwo z Milanem nie było łatwe, szczególnie po wyrównaniu, ale chcieliśmy przełamać ten 30-letni temat tabu, szczególnie, że już wcześniej wygraliśmy tutaj w Coppa Italia. Powiedziałem moim piłkarzom, że potrzebujemy więcej determinacji i głodu od Milanu. 

- Wiem jak działa świat futbolu. Nigdy nie czułem jednak, by moja pozycja w klubie była zagrożona, jako że klub stał zawsze po mojej stronie. Powiedziałem wszystkim w okresie przedsezonowym, że naszym obowiązkiem jest podnoszenie sobie poprzeczki i poprawa - zakończył Inzaghi w rozmowie ze Sky Sports Italia.

Dodał: kubamessi / 2019.11.03; 23:40
Źródło: własne