www.sslazio.pl

Nastasić in, Patric out?

Dokładnie dwa tygodnie mijają od zakończenia sezonu 2018/19, a my ciągle czekamy na pierwsze oficjalne wzmocnienie przed nowymi rozgrywkami. Tymczasem lista kandydatów łączona z grą w Lazio stale się wydłuża.

Rozpocznijmy jednak od zawodników, którzy mogą Rzym w najbliższym czasie opuścić. Cagliari Calcio wyraża spore zainteresowanie Patriciem, który miałby być dla wyspiarzy tanią opcją na wzmocnienie prawej obrony. Juventus nie ustaje w próbach wyrwania Sergeja Milinkovicia-Savicia, jednak Claudio Lotito nieugięcie stoi przy kwocie 100 milionów euro. Stara Dama jest gotowa umieścić w transakcji Leonardo Spinazzollę, którym byliby w Rzymie zainteresowani. Prezydent Orłów pytał o dostępność Moise Kean`a, jednak spotkał się ze stanowczą odmową. Simone Inzaghi jest podobno bardziej skłonny do rozstania z Sergejem, aniżeli z Luisem Alberto. 

Najwięcej w ostatnich dniach mówi się o dwóch graczach: Wesleyu i Jonathanie "Jonym" Menendezie. Wydawało się, że ten drugi jest już w drodze do Rzymu, jednak sprawy są bardziej skomplikowane, a wszystko zależy od Malagi i jej walki o awans do La Liga. Jeżeli południowcy nie przejdą baraży i zostaną w Segunda Division, to Jony będzie do wzięcia za darmo. W przeciwnym wypadku trzeba będzie za niego zapłacić około 6 milionów euro. Swoje trzy grosze w całej sprawie stara się wtrącić Betis i Valencia, które są również zainteresowane trzecim najlepszym asystentem poprzedniego sezonu w Hiszpanii.

Na prawe skrzydło najgłośniejsza nazwa to Kenny Lala, po bardzo dobrym sezonie w Strasbourgu (5 goli, 10 asyst). Francuzi oczekują za 27-latka 15 milionów euro, tymczasem Lazio nie chce wyjść po za 8-9 mln + bonusy.

W ostatnich dniach z Lazio łączeni są także Andrea Petagna (gdyby nie wypalił transfer Wesleya), Matja Nastasic (Schalke), Joao Pedro (Cagliari), Dani Ceballos (Real Madryt), czy Andrea Betolacci (Milan). Według niektórych źródeł blisko podpisania umowy z Lazio ma być Alberto Moreno (Liverpool). 

Lecce wykupi Simone Palombiego, jednak Orły zachowają opcję odkupienia napastnika w przyszłości. Alessandro Murgia ma pozostać w SPAL na kolejny sezon na wypożyczeniu

Dodał: kubamessi / 2019.06.08; 18:17
Źródło: własne