www.sslazio.pl

Wygrana Pucharu, by uratować sezon

Do finałowego spotkania Pucharu Włoch z Atalantą pozostał mniej niż tydzień, a zwycięstwo w tych rozgrywkach, to dla Lazio nie tylko szansa na częściowe uratowanie sezonu pod kątem sportowym, ale również finansowym.

Szansa na wejście do Ligi Europy przez ligę jest skomplikowana, chociaż z bezpośrednim rywalem o miejsce w tych rozgrywkach - Torino, Lazio zagra jeszcze bezpośredni mecz. Awans do LE zapewni jednak również zwycięstwo w Pucharze Włoch, a braku gry w Europie nie wyobraża sobie w Rzymie nikt, również dlatego że oznaczałoby to znaczący spadek przychodów klubu. Za poprzedni sezon Lazio odnotowało rekordowy obrót w wysokości 127,28 mln euro. W przypadku braku awansu do Ligi Europy, spadłyby one o blisko 20%, co może spowodować konieczność sprzedaży.

Sam awans jest dla Orłów wart blisko 25 milionów euro. Gra w LE pozwala na 18-20 milionów euro za sezon, wygrana w Pucharze Włoch, to 5,3 mln (3,3 mln dla przegranego), a występ w Superpucharze Włoch, to kolejne 3,4 mln euro. 

Lazio w przyszłą środę zagra więc w dużej mierze o to, by po kilku latach ekonomicznych sukcesów, nie zrobić dużego kroku w tył.

Dodał: kubamessi / 2019.05.09; 13:15
Źródło: własne