www.sslazio.pl

Zeman: Płakałem odchodząc z Lazio

Były szkoleniowiec Lazio Zdenek Zeman zdradził kilka szczegółów ze swojego odejścia z ekipy Biancocelestich i przeniesienia się do Romy.

- Nie chciałem uwierzyć, że prezydent Romy Franco Sensi do mnie dzwoni. Potem dzwonił do mnie jeszcze dyrektor sportowy i już wiedziałem, że mamy porozumienie. Dzwonili do mnie w momencie, gdy byłem w Pradze. Potem, gdy przyleciałem do Rzymu, spotkałem kilku kibiców Lazio, którzy nie mieli do mnie żalu, że dołączam do Romy. Takie rzeczy się tam normalnie nie zdarzają, ze względu na ogromną rywalizację. Jednocześnie, gdy przegrałem pierwsze derby jako trener Romy, usłyszałem, że jestem Laziale.

- Trzy punkty, to trzy punkty, ale w tym mieście żyje się derbami jeszcze długo po meczu. Każdy jest inny, a ja sam mam przyjaciół zarówno z Lazio, jak i z Romy. Nie mogę się jednak przeciąć na pół.  Szczerze mówiąc, to płakałem, gdy opuszczałem Lazio. Kibice organizowali wówczas petycję, bym został na stanowisku. Byłem wtedy o wiele młodszy, więc ciężko to przechodziłem.  

Dodał: kubamessi / 2018.11.26; 21:12
Źródło: własne