www.sslazio.pl

Cataldi: W Lazio, jak w domu

Danilo Cataldi w wielkim stylu powrócił wczoraj do pierwszego składu Lazio. Pomocnik zagrał bardzo solidne zawody w środku pola, a do tego dołożył piękną bramkę zza pola karnego.

- Minęło sporo czasu, odkąd ostatni raz wyszedłem w pierwszym składzie. W ostatnich minutach meczu cierpiałem już trochę z fizycznego punktu widzenia, miałem w tygodniu problemy z bólem gardła, przez co trochę źle mi się oddychało, a po za tym nie grałem tylu minut w jednym meczu, od dłuższego czasu.

- Moja pozycja jest dosyć specyficzna, ponieważ masz do wykonywania wiele różnych zadań, na czele ze wspomaganiem obrońców. Przeanalizowaliśmy ostatnie mecze SPAL, wiedzieliśmy że będą grali na dwóch napastników, dlatego wiedziałem, że muszę bardziej skupić się na defensywie, niż na wypadach do przodu. Zostawiliśmy rywalom niewiele miejsca, a ich bramka była w tym wypadku przypadkiem. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, ale teraz przed nami dwa ciężkie pojedynki. Marsylia jest silna i potrzebuje punktów w Lidze Europy. Musimy dobrze zarządzać meczem i pokonać ich na poziomie taktycznym. Wtedy rzucimy wyzwanie Sassuolo.

- Dziękuję trenerowi, ponieważ staram się wpędzić go w kłopoty od lipca i naprawdę zależy mi, aby dobrze dopasować się do tego zespołu. Czuję się tutaj jak w domu, tutaj dorastałem - powiedział Cataldi dla Lazio Style Chanel.

Dodał: kubamessi / 2018.11.05; 10:11
Źródło: własne