www.sslazio.pl

Inzaghi: Dla nas to ogromne rozczarowanie

Simone Inzaghi na przedmeczowej konferencji prasowej wypowiedział się o niedzielnym spotkaniu z Romą i ostatniej porażce z Salzburgiem w Lidze Europy.

- To bardzo ważne spotkanie, które jest warte znacznie więcej niż miejsce w tabeli, a nadchodzi zaledwie dwa dni po wielkim rozczarowaniu. Naturalnie, czwartek był dla nas ogromnym ciosem. Mieliśmy awans w zasięgu ręki, nic nie ryzykowaliśmy, a bramka Ciro Immobile sprawiła, że straciliśmy koncentrację. Jeśli robisz takie rzeczy na tym poziomie, to przegrywasz.

- To co naprawdę mnie zawiodło, to fakt, że drużyna nigdy nie traci koncentracji, a w Salzburgu właśnie to zrobiła. Jestem jednak przekonany, że to pozwoli nam się wiele nauczyć i będziemy mogli to udowodnić już jutro. Nigdy nie możesz zarzucić Lazio braku serca do gry. Chwaliłem drużynę za wyniki osiągane do tej pory i pamiętajmy, że jesteśmy jedynym zespołem w stawce, który ma na koncie wygrane trofeum w tym sezonie. 

- W futbolu musisz patrzeć przed siebie, a nie wstecz. Jesteśmy gotowi, bez względu na to, czy Roma wyjdzie w 4-3-3, czy w 3-4-2-1. Derby, to najlepsze spotkanie dla zawodników, ponieważ możesz słyszeć te przyśpiewki i energię z trybun.

- Adam Marusic jest zdrowy, natomiast występ Lukaku, Basty i Lulicia nie jest jeszcze pewny.

- Eusebio Di Francesco miał rację mówiąc, że w derbach nie ma faworyta. Wierzę, że musimy ciężko pracować, by przywrócić szczęście na naszą stronę. Wiem jak to działa w Rzymie. Rozpoczynamy serię siedmiu spotkań do końca sezonu i każdy musi dać z siebie absolutne maksimum.

Dodał: kubamessi / 2018.04.15; 00:48
Źródło: własne