www.sslazio.pl

Lombardi: Dziękuję Inzaghiemu za szansę

Po tym jak wczoraj wywiadu udzielił Alessandro Rossi, dzisiaj swoimi przemyśleniami podzielił się inny młody zawodnik Lazio Cristiano Lombardi.

- Oczekiwałem tego lata, że może się pojawić możliwość dołączenia do pierwszego zespołu. Nie było przy tym wielu ofert z zewnątrz. Niedługo później udało mi się zadebiutować. Pierwszy mecz wyszedł bardzo dobrze, bo wszyscy świetnie ze sobą współpracowali. Od tego czasu integruję się z zespołem i staram się dostosować do rytmu zespołu. Moim celem jest oczywiście grać jak najwięcej i bynajmniej nigdzie z klubu nie odchodzić. Nie gram raz za razem, ale mam przed sobą takich zawodników jak Keita i Felipe, a młody człowiek taki jak ja może się nauczyć wiele od takich graczy. Dziękuję klubowi i trenerowi za zaufanie jakim mnie tu obdarzono - rozpoczął 21-latek.

- Cały zespół wie, że przed nami ofensywne starcie z Crotone. Czuję, że dostanę w nim szansę, chociaż oczywiście wszystko zależy od trenera. Zarówno Kishna, jak i Luis Alberto pracują dobrze, ale to trener zadecyduje kto wyjdzie w pierwszym składzie na to spotkanie. Pierwszym zawodnikiem, który był dla mnie inspiracją był Candreva. Dziś patrzę na Keitę i Felipe. Zwracam uwagę w szczególności na tego drugiego, który ma bardzo podobne cechy do moich - zaznaczył wychowanek Rzymian.

- Od czasów obozu w Auronzo towarzyszyła nam spora krytyka. Po pierwszej rundzie nie zamierzamy jednak czynić żadnych prognoz. Zespół ma osobowość i siłę, żeby przezwyciężyć wszelkie przeciwności, tak jak miało to miejsce w Bergamo. To fajnie, że w Lazio jest tak wielu młodych graczy. W nowoczesnym futbolu taka sytuacja nie jest częsta. My sami musimy jednak prezentować odpowiedni poziom, aby zachować miejsce w tym klubie - zakończył strzelec jednej bramki w tym sezonie.

Dodał: kubamessi / 2017.01.04; 23:07
Źródło: własne